HAKKIMIZDA

Yamaç paraşütü sporuyla 2007 yılından bu yana aktif olarak ilgilenmekte,  2011 yılında başladığım harnes tasarım  ve dikimine devam etmekteyim.

Uzun zaman alan bu işte ilk harnesi bitirmem yaklaşık bir yılımı aldı. Tasarımda ve malzemelerde değişiklik yaparak, 2012 yılında iki adet,  2013 yılında bir harnes daha diktim. Birbirinden  farklı olan bu dört harnesi üç yılda bitirmem  tecrübe kazanmamı sağladı. Bu harneslerin artılarını özellikle eksilerini görmek için uzun bir süre uçtum. Denemek için uçan arkadaşlarında fikirlerini dikkate aldım.

Kullanılan malzemelerin sağlam, uzun ömürlü olabilmesi için birçok araştırma ve incelemeler yaptım. Özellikle bütün yükü taşıyan kolonları ve kolon dikişlerinin testini, Koskeb ve özel bir şirketin test laboratuvarlarında yaptırdım.

2015 yılında Smart modeliyle üretime başladım. Şu an Türkiye’nin farklı bölgelerinde bu harneslerle uçulmaktadır.

Sürekli gelişime önem vererek,  Avrupa standartlarında harnes üretmeye çalıştım. Test için İsviçre’deki Airquoise şirketiyle irtibata geçip, gereken evraklarla birlikte harnesi teste gönderdim.

AYGUNFLY markalı, Maki modeli harnes ve arka koruma Testlerden başarıla çıktı. Sertifikalar 21-02-2017 tarihinde para-test.com sitesinde yayınlandı.

EN Sertifikalı bir harnesi Türkiye’ye kazandırmaktan mutlu ve gururluyum.

Halil Aygün